Programa

1. ARDATZ TEMATIKOA
Sektore publikoaren eta sektore pribatuaren arteko sinergiak
info
2. ARDATZ TEMATIKOA
Liburutegiak eta artxiboak bilakaera digitalean
info
3. ARDATZ TEMATIKOA 
Narratiba digitala: Transmedia eta sozial media
info
4. ARDATZ TEMATIKOA
Ekintzailetza bilakaera digitalean
info
Hilaren 25a, osteguna
programaprogramaprogramaprograma
8:00h Akreditazioak atondoan
Ordua 1. ARETOA Ordua 2. ARETOA
9:00h Inaugurazio ofiziala  

 

9:30h- 10:15h

Superpoderes para convertirte en un superprofesional

Con @yoriento, consultor y autor de #superprofesional

10:15h-
11:00h

Liburutegi eta artxiboen erronkak datu irekien eta parte-hartzearen gizartean
Paco Fernández Cuesta, ariko da; Nekazaritza eta Arrantza, Elikadura eta Ingurumeneko Ministerioko Argitalpen Zentroko zuzendaria da.

11:00h-
11:30h

Kafe-atsedenaldia atondoan    
11:30h-
12:00h

Museoen kudeaketa eta hedapena: datuen elkarreragingarritasun eta aberastasunerako aukerak. 

Pep CasalsNUBILUM eko zuzendaria eta Marc Folia,  NUBILUM eko aholkularia ariko

 

   
12:00h-
13:45h
59 segundo saioa - Posterren aurkezpena    
13:45h-
15:30h
Bazkaria
15:30h

Sofako aitorpenak: zertaz ari gara bilakaera digitalari ekin behar diogula esaten dugunean?


Zuzeneko elkarrizketa Alberto Ortiz de Záratejaunari; aditua gobernu irekian eta profesional in(ter)dependentea alorza.net enpresan.

   
16:15h-
17:30h

Enpresen eta Administrazioaren arteko harremanak eta aukerak

Con Concha Vilariño, subdirectora general de Coordinación Bibliotecaria; Asun Maestro, Jefa del Servicio de Bibliotecas de Navarra; Núria Lloret, coordinadora del Grupo de Expertos 'Valor y posicionamiento de las empresas en el sector y Alianzas con el sector Público" del Clúster FESABID

16:00h-19:00h

Ohitura berriak kontsumo kulturalean=Informazio-zerbitzu berriak. Zerbitzuak berrasmatzen erabiltzailea gogoan.

Con Beatriz Martín y Helena Solàconsultoras de estrategia digital

 

17:30h-19:00h
 

Sektore publikoaren eta sektore pribatuaren arteko sinergiak-kasu arrakastatsuak.

Hilak 26, ostirala
programaprogramaprogramaprograma
Ordua 1. ARETOA Ordua 2. ARETOA
9:00h-
9:45h

Bilakaera digitala eta ekintzailetza

Genís Roca ariko da; aditua da bilakaera digitalean, eta RocaSalvatella aholkularitza-enpresako lehendakaria.

9:00h-
11:00h

Narratiba digitala eta liburutegiak

Susana Pallarés Espinosa ariko da; kudeatzaile kulturala eta Zuzenbidean lizentziaduna da, koordinatzailea Inspira Elkartearen proiektu kulturaletan.

9:45h-
11:00h

Liburutegiak, berrasmatzeko lanetan

- Wow Room de IE Library

- Tabakalera

- UbiquoTechs

- Living Lab de Biblioteca de Volpelleres

 

Moderado por Marc Garriga, CEO fundador de desiDedatum

 

11:00h Kafe-atsedenaldia atondoan
11:30h-
12:15h

IFLA bilakatze-prozesuan: ikuspegi berria elkarte profesionaletan

 

Gerald LeitnerIFLAko idazkari nagusia, eta Glòria Pérez-SalmerónFESABIDeko lehendakaria eta IFLAko lehendakari hautetsia ariko dira.

11:30h-
14:00h

Liburutegien eta artxiboen datuak bistaratuz



Enrique Rodríguez García

ariko da, datuen analista eta prestatzailea da DANAUTAn

12:15h-
13:00h

Denboraren ministerioa: Zer da gaur egun transmedia proiektu bat?

 

Alberto Fernández ariko da, RTVE.ESeko Edukien eta Transmediako zuzendariordea

13:00h-
14:00h

Narratiba digitala: transmedia eta sozial media

 

Francisco Sierra Hernández ariko da, A3media interaktiboaren zuzendari nagusia

Moderatzailea: Mario Tascón, Prodigioso Volcán aholkularitza-enpresaren aholkularia eta zuzendaria..

14:00h-
15:30h
Bazkaria
16:00h

 

Pasapalabra: erantzunak Artxiboen A letratik Zra


Verónica Juan-Quilis, Andaluziako Osasun Sistema Publikoaren Liburutegi Birtualeko zuzendaria eta Julio Alonso ArévaloSalamancako Unibertsitateko liburuzaina ariko dira gurekin jolasean. 

Aurkezlea: Pilar Sánchez-Vicenteidazlea eta Asturiasko Justizia Auzitegi Nagusiko artxibozaina.

15:30h-
17:00h

FESABID 2017 Ideathon - I eta G sektoreetako negozio-ideien lehiaketa

enpresaren aholkuekin Zabala Innovation  Consulting

 


 
17:00h-
17:45h

Ferran Adrià - Sapiens

 Ferran Adrià ariko da

   
17:45h-
18:30h

Itxiera eta poster onenei emandako sarien banaketa

   
18:30h

Jardunaldien bukaera